Inwestowanie na giełdzie dla początkujących

Jeżeli dopiero dołączyłeś do grona osób, handlujących na giełdzie, na pewno zadajesz sobie pytanie – jaki właściwie instrument wybrać? Ponieważ rynek proponuje około stu dostępnych narzędzi ekonomicznych, nic dziwnego nie ma w tym, że masz wątpliwości.

Inwestowanie na giełdzie dla początkujących będzie o wiele bardziej przystępne, jeżeli używany jest jeden z takich instrumentów jak opcje binarne, futuresy czy obligacje.

Opcje binarne to jedno z najprostszych narzędzi, które możesz zastosować na rynku. Handlując kontraktami binarnymi od razu wiesz, jak dużo możesz stracić na nieudanej operacji. Jako osoba niedoświadczona, nie będziesz musiał od razu inwestować wielkich pieniędzy, żeby móc skorzystać z tego wariantu, natomiast możliwe zyski są jak najbardziej atrakcyjne – nawet do 700% kapitału startowego!

Jednak najważniejszą zaletą opcji binarnych dla nowego tradera jest możliwość handlu bez specjalnego przygotowania teoretycznego. Oczywiście, badanie rynku na pewno Ci nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, znacznie podniesie Twoje możliwości. Mimo wszystko, skuteczna operacja na rynku opcji binarnych wymaga prostego zgadywania zmiany kierunku ceny aktyw bez uwzględniania wielkości tej zmiany.

Przeczytaj także Jak zacząć inwestowanie na giełdzie?

Handel futuresami także oferuje proste inwestowanie na giełdzie dla początkujących. Jak i w przypadku opcji binarnych, ten rodzaj umowy dotyczyć może zupełnie różnych aktywów, takich jak waluty, surowce, akcje czy metale szlachetne. Futures to, mówiąc inaczej, zgoda pomiędzy uczestnikami rynku o nabyciu albo sprzedaży określonego towaru w przyszłości z zachowaniem stałej ceny. Taki handel również jest możliwy przy małym depozycie, przy czym nie musisz oczekiwać na realizację umowy, żeby otrzymać dochód.

Handel obligacjami to również dobry wariant inwestowania dla początkujących traderów. Jeżeli nabywasz obligację – zostajesz kredytodawcą, który otrzymuje procent od pożyczonej kwoty. Obligacja, jako instrument finansowy, nie wymaga od Ciebie szczególnej znajomości rynku. Jednak, musisz pamiętać o tym, że w odróżnieniu od dwóch poprzednich sposobów zarabiania w Internecie, ten wymaga dłuższego czasu na generowanie zysków. Poza tym, korzystając z obligacji, najlepiej jest inwestować większe sumy.